שימו לב: החל ב-1 במאי 2024 משתנה פורמט המבחן והוא ייקרא מעכשיו מבחן אמירנט. קורסי ההכנה של TopEnglish מותאמים לפורמט החדש.

מבחן אמיר מתבטל

ב-5 ביולי 2023 יתקיים בפעם האחרונה מבחן אמי”ר בגרסה הכתובה.

מעכשיו יתקיימו מבחני המיון למכללות ולאוניברסיטאות בגרסה הממוחשבת בלבד – מבחן אמיר”ם.

מבחן אמיר”ם כולל בדיוק את אותם סוגי שאלות כמו מבחן אמי”ר – השלמת משפטים, הבנת הנקרא וניסוח מחדש – אבל סדר השאלות ורמת הקושי שלהן שונה.

מבחן אמירם הוא מבחן אדפטיבי. משמעות הדבר הוא שהמבחן מתאים את רמת השאלות בזמן אמת לנבחנים על-פי התשובות הקודמות שהם נתנו. מתן תשובות נכונות מביא לכך שהשאלות הבאות יהיו קשות יותר וכך גם להפך – מתן תשובות לא נכונות מביא לכך שהשאלות הבאות יהיו קלות יותר.

עוד הבדל חשוב בין שני המבחנים הוא הזמן המוקצב לפתרון השאלות. מבחן אמיר היה לחוץ מאוד בזמן ודרש מהנבחנים להספיק לענות על 66 שאלות בתוך שעה. מבחן אמירם, לעומת זאת, נדיב הרבה יותר בזמנים, ולרוב השאלות בו ניתן זמן ארוך פי ארבעה מאשר במבחן אמיר. למרות זאת, גם מבחן אמירם נמשך כשעה.

ההרשמה למבחן אמירם היא פשוטה וקלה. אם בעבר היה ניתן להירשם אליו רק דרך מוסד הלימודים והוא נערך לעיתים רחוקות, הרי שכיום ההרשמה אליו מתבצעת דרך המרכז הארצי לבחינות ולהערכה ויש לו זמינות גבוהה. המבחן מתבצע כמה פעמים בחודש בכמה מוקדים שונים בארץ: תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר-שבע.

אז אל דאגה. אמנם מבחן אמיר מתבטל, אבל המבחן שמחליף אותו – מבחן אמירם – הוא ידידותי לא פחות, אם לא יותר. ואנחנו כאן כדי לעזור לכם להצליח בו.

קורס אמירם ב-TopPrep מרכז את כל הידע והתרגול הנדרשים על מנת לעבור את מבחן אמירם בציון המרבי.