שימו לב: ביולי 2023 נערכו שינויים במבחן TOEFL. ודאו שאתם מעודכנים בפרטי הפורמט החדש.

מהו מבחן TOEFL?

מבחן TOEFL (קיצור של Test of English as a Foreign Language) הוא מבחן ידע ממוחשב באנגלית. מטרת המבחן היא לבדוק את יכולתו של הנבחן להתמודד עם לימודים אקדמיים באנגלית במוסדות שונים ברחבי העולם. לעיתים גם דורשים מעסיקים ממועמדים לעבודה ציון TOEFL להוכחת שליטתם בשפה.

מבחן TOEFL נכתב על ידי חברה אמריקאית בשם ETS (קיצור של Educational Testing Services). הציון במבחן טופל מחושב על פי סקאלה כללית של 0-120, עם תת-חלוקה של 0-30 לכל פרק.

רוצים לדעת מהו הציון שלכם במבחן טופל? מלאו את הפרטים בטופס צור קשר ונאבחן אתכם ללא עלות או התחייבות

זמן הבחינה עומד על כשעתיים.

מבנה מבחן TOEFL

מבחן טופל מורכב מארבעה פרקים:

  • הבנת הנקרא (Reading) – מורכב משאלות רב ברירה
  • הבנת הנשמע (Listening) – מורכב משאלות רב ברירה
  • דיבור (Speaking) – בו הנבחן מדבר למקרופון המקליט את המלל
  • כתיבה (Writing) – בו הנבחן מקליד שני חיבורים

כל פרק במבחן TOEFL מקבל ציון נפרד הנע בין 0 ל-30. כדי לקבל ציון גבוה בבחינה, על הנבחן לשלוט באוצר מילים רחב ובחוקי התחביר והדקדוק של השפה האנגלית. כמו כן, עליו להיות מסוגל להתבטא בשטף בעל פה ובכתב, במהירות ובמבטא ברור ומובן. מבטא זר עלול לפגוע בציון, ועל כן הכנה למבחן טופל צריכה לכלול גם עבודה על היבט זה.

פרק הבנת הנקרא במבחן טופל

זהו הפרק הפותח את הבחינה, ובו מוצגים שני קטעי הבנת הנקרא ואחריהם שאלות הבוחנות את הבנת הנבחן את הנקרא. על כל קטע נשאל הנבחן 10 שאלות.

קטעי מבחן TOEFL לקוחים ממגוון רחב של תחומים, כך שסביר להניח שרוב הכתוב לא יהיה מוכר לנבדק. זאת, בנוסף למספר השאלות הרב ולחץ הזמן, מחייבים הכנה מיוחדת לפרק הבנת הנקרא, המתמקדת בשיטות יעילות לאיתור מידע בטקסטים ארוכים ובניצול מיטבי של הזמן.

פרק הבנת הנשמע במבחן טופל

בפרק זה מאזין הנבחן למספר שיחות והרצאות. לאחר כל שיחה או הרצאה, עליו לענות על 5-6 שאלות הבוחנות מה הבין.

פרק הדיבור במבחן טופל

בפרק זה ארבע משימות שונות, כגון הסבר קצר (45 שניות) על העדפה אישית, סיכום בן דקה של הנקודות העיקריות בקטע שמיעה או דיווח הנאמר בקטע קריאה קצר ובקטע השמיעה המתייחס אליו.

חלק זה בבחינה דורש מרוב הנבחנים את ההכנה המדוקדקת ביותר, גם אם הם מתורגלים בדיבור באנגלית. זאת בשל מגבלת הזמן החמורה והלחץ הפסיכולוגי הנובע מהדרישה לדבר ברהיטות ובשטף על נושא חדש לחלוטין, בהתראה קצרה ועם זמן כה מועט (15-30 שניות) להכנה.

פרק הכתיבה במבחן טופל

פרק הכתיבה כולל הקלדת שני חיבורים: משימת כתיבה משולבת ותגובה לדיון אקדמי.

משימת כתיבה משולבת: במשימה זו מוצג לנבחן קטע קריאה על נושא אקדמי כלשהו. מיד לאחר מכן מושמע לו קטע העוסק באותו נושא. לאחר הצגת הקטעים, הנבחן נדרש לכתוב חיבור המסכם את המידע שהופיע בשני הקטעים.

תגובה לדיון אקדמי: במשימה זו מתבקש הנבחן להשתלב בדיון אקדמי שיזם מרצה ומשתתפים בו כבר שני סטודנטים. על הנבחן לענות על השאלה ששאל המרצה תוך שהוא מקפיד לתרום משהו חדש לדיון, לנמק את דעתו היטב ולהביא דוגמאות רלוונטיות הממחישות את טיעוניו. הנושאים במשימה זו לקוחים ממגוון רחב של תחומים, עם דגש על תחומים אקדמיים, תעסוקתיים וחברתיים.

סך הזמן המוקצב להקלדת שני החיבורים הוא 29 דקות. כדי להספיק לכתוב שני חיבורים מובנים, עשירים, ממצים ורהוטים בפרק הזמן הנתון יש להתאמן בכתיבת מספר רב של חיבורים ולקבל עליהם משוב מפורט, שיכלול הן התייחסות לשונית והן התייחסות תוכנית, מאיש מקצוע מנוסה הבקי בדרישות הפרק ובאופן חישוב הציון.

ההרשמה למבחן TOEFL נעשית באמצעות האתר הרשמי של ETS, הארגון האחראי על קיום הבחינה.

כדי להתרשם מאופי השאלות השונות במבחן TOEFL ומרמתן, מומלץ לנסות לפתור מבחן TOEFL לדוגמא.

פרטים רלוונטיים נוספים בנוגע למבחן תוכלו למצוא בדרכי הרשמה למבחן TOEFL ובהקלות במבחן TOEFL.

בנוסף, ריכזנו עבורכם את התאריכים למועדי TOEFL הקרובים.

הקלות במבחן TOEFL
סטודנטית שהתקבלה בזכות קורס טופל